Spalvų modeliai RGB ir CMY (CMYK)

RGB (ekranams) ir CMYK (spausdinimui) yra dažniausios spalvų pristatymo sistemos.

CMYK pagrindinis subtractive color synthesis model yra spausdinimo sistema (mėlyna-žalia / žalsvai mėlyna, raudona, geltona, raktinė / juoda).

Dažniausias priedų maišymo būdas, kurio metu vedami vairiaspalviai srautai į vieną gaunamą srautą, yra RGB modelis (raudonas, žalia, mėlynas).

Jei spausdinimui naudojama subtravinimo schema (su baltu nuliu - dažais ant popieriaus nėra), tada priedas (turintis didelį spalvų gamą) - televizoriuose, monitoriuose ir tt, kur ekranas tampa juodas.

Kadangi RGB ir CMY papildo viena kitą, tarp jų yra tam tikras ryšys. Jei šią informaciją rodysite vieno spalvoto rato pavidalu, tada RGB ir CMY spalvos keisis. Jei maišiate dvi RGB spalvas, gaunate CMY spalvą; Jei, priešingai, sumaišote dvi CMY spalvas, šį kartą gausite RGB spalvą. Pavyzdžiui, CMY modelyje raudona spalva yra apibūdinama kaip raudonos ir geltonos spalvos mišinys. Ir RGB modelyje purpurinė spalva apibūdinama kaip raudonos ir mėlynos spalvos mišinys.

Be to, CMYK, palyginti su RGB, turi mažesnę spalvų aprėptį. Fizikos įstatymai neleidžia spausdinti RGB spalvų. Jei norite spausdinti RGB vaizdą, jo priedų spalvas turite paversti CMY spalvomis, t. Y. išversti juos į subtractive spalvas.

RGB spalvų perteikimo sistema

RGB (Eng.Raudona, žalia, mėlyna - raudona, žalia, mėlyna) - papildomas spalvų modelis (eng.Priedas Pirminis modelis), aprašantis spalvų sintezės metodą spalvų reprodukcijai. Priedo modelis vadinamas, nes spalvos gaunamos pridedant (Eng.papildomai ) juoda. RGB pirminių spalvų pasirinkimas priklauso nuo žmogaus akies tinklainės suvokimo fiziologijos.

RGB modelis naudojamas matomos šviesos spektrui atkurti ir viszentuoja viską, kas perduoda, filtrai ar jutimo šviesos bangas (pavyzdžiui, monitorius, skaitytuvas arba akis) (7.5 pav.). Norėdami sukurti skirtingas spalvas, pridedami skirtingi pagrindinių spalvų lygiai (raudona, žalia ir mėlyna). Juoda yra bet kokios šviesos nebuvimas.

Pav. 7.5.

Šio spalvų modelio vaizdas susideda iš trijų kanalų. Sumaišant pagrindines spalvas, pavyzdžiui, mėlyna (Į ) ir raudona (R), gauname papildomą violetinį (Eng.M - raudona ), maišant žalią (G ) ir raudona (R ) - papildoma geltona (rus.Y - geltona ), maišant žalią (G ) ir mlyly (Į ) papildomas žydras (engl.C - ciyan ). Kai sumaišomi visi trys spalvų komponentai, gauname baltą spalvą. Televizoriuose ir monitoriuose naudojami trys elektroniniai šautuvai (šviesos diodai, šviesos filtrai), naudojami raudoniesiems, žaliams ir mėlyniems kanalams.

RGB skaitmeninis ekranas

Kiekvienas RGB koordinuoti vaizduojamas kaip vienas baitas verte, kuri yra pažymėta skaičiais nuo 0 iki 255 imtinai, kur 0 - minimali, o 255 - didžiausias intensyvumas.

COLORREF - standartinis spalvų atstovavimo tipas Win32 operacinėje sistemoje. Naudojama nustatyti RGB formos spalvą. Dydis yra 4 baitai.

Galite apibrėžti COLORREF tipo kintamąjį taip:

COLORREFC = RGB (r, g, b ),

kurg, g irb - Nustatytos spalvos raudonos, žalios ir mėlynos spalvos komponentų intensyvumas (nuo 0 iki 255)C.

Todėl ryškiai mėlynos spalvos gali būti apibrėžiamas kaip (0,0,255), raudona - kaip ir (255,0,0), šviesus violetinė - (255,0,255), juodas - (0,0,0), o balta - (255.255 .255).

ĮHtml # Rrggbb naudojamas įrašą, taip pat vadinamas hex: kiekviena koordinatė užfiksuotas dviejų šešioliktainis skaitmenimis, be tarpų (HTML spalva žr.). Pavyzdžiui, # RrGgBb - baltas įrašas - # FFFFFFF.

Nuoroda

Spalvų erdvių standartai RGB.RGB spalvų modelis priklauso nuo įrenginio. Kadangi skirting modelių ir gamintojų monitoriai skiriasi, šiame modelyje siūlomos kelios spalvų erdvės standartai.

Dažniausiai sRGB spalvų erdvė yra monitoriaus vaizdo (standartinis kompiuterinės grafikos profilis) standartas. sRGB erdvėje yra nauda rytha ą, ą, ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne s s s s s s s s s s s s s s s s s s s

Taip pat dažniausiai naudojami "Adobe RGB" ir "ProPhoto RGB". Spalvų erdvė ProPhoto RGB, taip pat žinomas kaip ROMM RGB (iš anglų kalbos.Nuoroda Išėjimo Vidutinis Metric - metrinė pavyzdinis produkcija medžiaga) yra RGB spalvų erdvė vaizdų apdorojimą ir orientuota išvesties medžiagos. Standartą sukūrė kompanija"Kodak" ji siūlo ypač plačią aprėptį, skirtą fotografuoti.

RGB yra labiausiai naudojama spalvų erdvė, ji turi tiek stipriąsias, tiek silpnąsias puses. Viena vertus, RGB modelis yra optimalus didelės raiškos vaizdų redagavimui. Ji rodo daugybę verčių, o RGB formato vaizdus galima apdoroti beveik visais rankiais ir funkcijomisgrafiniai redaktoriai .

Kita vertus, RGB priklauso nuo įrenginių. Neatsižvelgiant į skaitmeninį spalvų apibrėžimą, tai, kaip jis rodomas ekrane, priklauso nuo ekrano rangos.

  • Grafinis redaktorius - programa (arba programinės rangos paketas), skirta grafinių failų kūrimui ir apdorojimui.

Rgb (anglų kalbos žodžių santrumpaRaudona, žalia, mėlyna - raudona, žalia, mėlyna)-priedinis spalvų modelis, kaip taisyklė, apibūdina spalvų sintezės metodą spalvų reprodukcijai. Rusijos tradicijoje kartais vadinamaGLC.

Pirminių spalvų pasirinkimas priklauso nuo žmogaus akies tinklainės suvokimo fiziologijos. Spalvų modelisRgb rasta plataus taikymo inžinerijos srityje.

Jis vadinamas priedu, nes spalvos gaunamos pridedant(Anglų kalba) juodai Kitaip tariant, jei spalvotas prožektorius apšviestas ekrano spalvaRgb kaip (r 1, g 1, b 1 ) ir to paties ekrano spalva, kurią apšviečia kitas prožektorius, - (r 2, g 2, b 2 ), tada, kai apšviesti du projektoriai, ekrano spalva bus žymima kaip (r 1 + r 2, g 1 + g 2, b 1 + b 2 ).

Šio spalvų modelio vaizdas susideda iš trijų kanalų. Sumaišytaspagrindinės spalvos (pagrindinės spalvos yraraudona, žalia irmėlynas) - pavyzdžiui,mėlyna (B) irraudona (R)mes gaunamevioletinė (M purpurinė), kai sumaišytasžalia (G) irraudona (R)-geltona (Y geltona), kai sumaišytasžalia (G) irmėlyna (B)-cyan (Cyan).Kai sumaišomi visi trys spalvų komponentai, gauname baltas (W).

Televizoriuose ir monitoriuose naudojamitrys elektroniniai šautuvai (šviesos diodai, šviesos filtras) raudoniesiems, žaliams ir mėlyniems kanalams.

Spalvų modelisRgb turi daug spalvų platesnį spalvų diapazoną (gali atstovauti labiau prisotintas spalvas) nei tipiškas spalvų aprėptisCMYK, todėl kartais atrodo puikūs vaizdaiRgb, žymiai išnyks ir išeisCMYK.

Isstorija

James maxwell 1861 m. pasiūlė papildomą spalvų sintezę kaip spalvų vaizdų gavimo būdą.

Apibrėžimas

Spalvų modelisRgbiš pradžių buvo suprojektuotas apibūdinti spalvą spalvų monitoriuje, tačiau, kadangi skirtingų modelių ir gamintoj monitoriai skiriasi"vidutiniškai" stebėti. Tai apima, pavyzdžiui,sRGB irAdobe RGB.

Spalvų modelisRgb gali naudoti skirtingus pirminių spalvų atspalvius, skirtingą spalvų temperatūrą (užduotis"baltas taškas") ir kitas gama korekcijos indikatorius.

Pagrindinių spalvų atstovavimasRgb kaip rekomenduojamaITU,erdvėjeXyz : Balta spalva temperatūra: 6500 Kelvinas (dienos šviesa):

Raudona: x = 0.64 m = 0.33
Žalia: x = 0.29 y = 0.60
Mėlyna: x = 0.15 y = 0.06

Matricos vertimams spalvų tarp sistemųRgb irXyz (vertėY dažnai derindamas ryškumą, konvertuodamas vaizdą į juodą ir baltą):

X = 0.431 * R + 0.342 * G + 0.178 * B
Y = 0.222 * R + 0.707 * G + 0.071 * B
Z = 0.020 * R + 0.130 * G + 0.939 * B

R = 3.063 * X - 1.393 * Y = 0.476 * Z
G = -0.969 * X + 1.876 * Y + 0.042 * Z
B = 0.068 * X-0.229 * Y + 1.069 * Z

Skaitmeninis pateiki

Daugumoje programų yra koordinatės vertėsr, g irb gali būti laikomas priklausančiu intervalui, kuris reiškia erdvęRgb kaip1 × 1 × 1 kubas.

Kompiuteryje tradiciškai naudojama atstovauti kiekvieną koordinatęvienasoktetas , kurių vertybes patogumui žymi sveikieji skaičiainuo 0 iki 255 imtinai. Reikėtų nepamiršti, kad dažniausiai naudojama gama kompensuojama spalvų erdvėsRGB, paprastai su rodikliu 1.8 (Mac) arba 2.2 (Compiuteris).

ĮHtml yra naudojamas# Rrggbb-įrašas taip pat vadinamasšešioliktainis : kiekviena koordinatė parašyta dviem šešioliktainiais skaitmenimis, be tarpų(žr. HTML spalvas). Pavyzdžiui,# Rrggbb-įrašas balta spalva - #FFFFFF.

COLORREF

COLORREF - standartinis spalvų atstovavimo tipasWin32. Naudojamas nustatant spalvąRgb forma. Dydis yra 4 baitai.Nustatant bet kokįRgb spalva, tipo kintamojo vertėCOLORREF gali būtišešioliktainis taip:

0x00bbggrr

rr, gg, bb - atitinkamai raudonos, žalios ir mėlynos spalvos komponentų intensyvumo vertė. Jų didžiausia vertė yra0xFF .

Nurodykite tipo kintamąjįCOLORREF gali būti tokia:

COLORREF C = (r, g, b) ;

b, g irr - atitinkamos nustatytos spalvos mėlynos, žalios ir raudonos sudedamųjų dalių intensyvumas (nuo 0 iki 255)C . Tai yraryškiai mėlyna spalva gali būti apibrėžiama kaip (0,0,255 ),raudona kaip (255,0,0 ),ryškiai violetinė- (255,0,255 ),juoda- (0,0,0 ), irbalta- (255,255,255 ).

Kadangi modelis naudoja tris nepriklausomas vertes, jis gali būti pateiktas formojetrimatis koordinačių sistema.

Kiekviena koordinatė atspindi vienos sudedamosios dalies indėlį gaunamą spalvą nuo nulio iki didžiausios vertės(jo skaitinė reikšmė šiuo metu nesvarbi, dažniausiai šis skaičius yra 255, t. y. kiekvienoje ašyje, pilkos spalvos lygis kiekviename spalvų kanale yra atidėtas).

Kaip rezultatas, tam tikraskubasper kurį ir"yra" visos spalvos, formuojančiosspalvų erdvės modelisRgb . Bet kokia spalva, kuri gali būti išreikšta skaitmenine forma, yra įtraukta į šią erdvę.


Tokio kubo tūris(skaitmeninių spalvų skaičius) Tai lengva apskaičiuoti: kadangi kiekvienoje ašyje galima atidėti256 vertybes, tada256 kubas(arba nuo 2 iki dvidešimt ketvirtosios galios) suteikia numerį16 777 216 .

Tai reiškia, kad spalvų modelisRgb galite apibūdinti daugiau nei 16 milijonų spalvų, bet spalvinio modelio naudojimasRgb vis tiek negarantuoja, kad ekrano ar spaudini gali būti tiekiamos tokios spalvos. Tam tikra prasme šis skaičius yra labiau tikėtina ribojantis(potencialus) galimybė.

Svarbu atkreipti dėmesį į specialius šio modelio punktus ir linijas:

Kilmė: šiuo metu visi komponentai yra vienodinulis, nėra spinduliuotės, kuri yra lygi tamsai,juodos spalvos taškas.

Artimiausias žiūrovei taškas: šiuo metu visi komponentai turididžiausia vertėkuris numatobalta spalva.

Ant linijos, jungiančios šiuos taškus(įstrižai)yrapilki atspalviai: nuo juodos iki baltos spalvos. Taip yra todėl, kad visų trijų komponentų vertės yra vienodos ir svyruoja nuo nulio iki didžiausios vertės. Šis diapazonas yra kitaip vadinamaspilkos spalvos . Kompiuterinėse technologijose256 pilkos spalvos (atspalvių). Nors kai kurie skaitytuvai gali koduoti ir1024 pilkos spalvos.

Trys kubo viršūnės sukuria grynesnes originalias spalvas, kiti trys atspindi dvigubą(dvejetainis) sumaišant pradines spalvas: nuo raudonos ir žalios - geltonos, žalios ir mėlynos - mėlynos, o raudonos ir mėlynos - raudonos.


Reikėtų pažymėti, kad egzistuoja priedų modelis spalvų sintezeiapribojimai. Visų pirmanegaliu naudojant fiziškai suprantamus pirminių spalvų šaltiniusgauti mėlyną spalvą(teoriškai - maišant mėlynąsias ir žalias sudedamąsias dalis), jis yra sukurtas monitoriaus ekrane su tam tikrais techniniais gudrybiais. Be to,bet kokia atsirandanti spalva labai priklauso nuo naudojamų šaltinių tipo ir būklės.Tie patys skaitmeniniai spalvų nustatymai skirtinguose ekranuose atrodys kitaip. Ir iš tikrųjų modelisRgb yra konkretaus įrenginio, pvz., skaitytuvo ar monitoriaus, spalvų erdvė.

Šis modelis, žinoma, menininkui ar dizaineriui nėra akivaizdus, ​​tačiau jį reikia priimti ir suprasti dėl to, kad jisyra teorinis vaizdų nuskaitymo ir vizualizavimo procesų pagrindas monitoriaus ekrane.

Vaizdo įrašas taisyklėse, meistrų klasėje "Praktinis RGB ir CMYK spalvotų modelių naudojimas grafiniame projekte". Autorius, kurį mes jau žinome (davė nuorodas į jo vaizdo rašą kontrastų tema) - Bobas Potashnik. Per pirmąsias 10 minučių vaizdo įrašas yra viskas, kas paminėta spalvų sistemų paskaitose, apžvalga, antrasis 12 minučių yra grafinių redaktorių darbo su spalvomis pagrindai. Greita ir suprantama kalba pradedantiesiems.

Trukmėvideo 22 minutės.

Spalvų kodai bus pateikti spalvų standartų ir katalogų paskaitų serijoje, čia bus išdėstyti spalvų srašai su kodais. Čia mes vertiname sistemų veikimo principus.

Kai kurie specialūs terminai

Šiuolaikiniuose specialiuose žurnaluose tokios sąvokos kaiptreu-golnik chroma, spalvų diagrama, lokusas, spalvų aprėptis . Skyiame skyriuje mes pabandysime suprasti šiį terminų prigimtį ir tikslą pagal pavyzdįRgb-modeliai(nors tai gali būti daroma remiantis bet kokiu kitu spalviniu modeliu).

Pradėkime nuo šių sąvokų apsvarstytivienos spalvos plokštumos formavimo principas.Vienkartinių spalvų plokštuma (Q. )(3.5 pav.) eina per pagrindines pasirinktų pagrindinių spalvų vertes ryškumo koordinatėse.

Viena spalva kolorimetrijoje vadinama spalva, kurios koordinatės suma(arba, kitaip, spalvos modulis m) yra lygus 1.

Todėl galime tai darytiplokštuma Q , susikerta koordinatės ašys taškuoseB r (R = 1, G = 0, B = 0), B g (R = 0, G = 1, B = 0) irB b (R = 0, G = 0, B = 1) yravienos taško vieta erdvėjeRGB (3.5 pav.).

Pav. 3.5. Vieno spalvų plokštuma ir spalvoto trikampio formavimas

Į kiekvieną taškąvieno spalvų plokštuma (Q) atitinka takelįspalvinis vektorius , prasiskverbus lėktuvu atitinkamame taškeatstumu nuo koordinatės centro :

m = (R 2 + G 2 + B 2) 0.5 = 1.

Todėlbet kokios spinduliuotės spalva bet kurioje plokštumoje gali būti pateikta viename taške. Galima sivaizduoti tašką, atitinkantįbalta spalva (B). Jis suformuotas sutraukiant achromatinę ašį suplokštuma Q(3.5 pav.).

Trikampio viršūnėse yra taškų pagrindinių spalvų. Spalvų taškų, gautų sumaišius tris pagrindinius, nustatymas atliekamas pagal grafinio papildymo taisyklę. Todėl šis trikampis vadinamasspalvotas trikampis arba spalvų diagrama. Dažnai literatūroje yra kitas pavadinimas -lokusas , kuris gali būti suprantamas kaipvisų spalvų, atkurtų šiuo prietaisu, geometrinė vieta.

Kolorimetriškai, norint apibūdinti spalvą, nereikia kreiptis į erdvinius vaizdus. Pakanka naudotispalvos trikampio plokštuma (3.5 pav.).Joje bet kurios spalvos taško padėtis gali būti nurodyta tik dviem koordinatėmis. Trečias yra lengvai surasti kitų dviejų, nesspalvos suma(arba modulis) visada yra 1 Todėl bet kokia spalvų koordinačių pora gali būti koordinatėmis taško plokštumoje stačiakampio koordinačių sistemoje.

Taigi, mes sužinojome, kad spalva gali būti grafiškai išreikšta kaip vektorius erdvėje arba kaip taškas viduje spalvų trikampio.

Kodėl RGB modelis yra kompiuteris?

Grafinėje pakuotėje yra spalvų modelisRgb Naudokite, jei norite sukurti vaizdo spalvas ekrano ekrane, kurių pagrindiniai elementai yratrys elektroniniai projektoriai ir ekranas su trimis skirtingais fosforais(3.6.1 pav.). Tokiu pačiu būdu, kaip ir trijų tipų kūgių regėjimo pigmentai, šielumi-nophorae turi skirtingas spektrines savybes. Tačiau skirtingai nuo akių jienegalima sugerti, bet išskirti šviesą. Vienas fosforas, veikiantis elektronine spinduliuotę, skleidžia raudoną spalvą, kitas - žalias ir trečias - mėlynas.

Sumontuojamas mažiausias kompiuterio atkuriamo vaizdo elementaspikselis (pikseliu iš piksuto elemento). Kai dirbate su mažos skiriamosios gebos, atskirų taškų nėra matoma. Tačiau jei žiūrėsite į baltą monitoriaus ekraną per didinamąjį stiklą, pamatysite, kad jį sudaro daug atskirų raudonos, žalios ir mėlynos spalvos taškų(3.6, 2 pav.)sujungtasRgbelementaitrijų pagrindinių taškų forma.Kiekvienos kinecokopo atspausdintos smailių kaimų spalvos(RGB vaizdo elementai) gaunamas sumaišant trijų fosforo taškų raudoną, mėlyną ir žalią spalvą. Peržiūrėdami vaizdą ekrane nuo atstumo, šie spalvų komponentaiRgbElementai sujungiami, sukuriant susidariusios spalvos iliuziją.


Pav. 3.6. Monitoriaus šerdyje yra trijų tipų fosforo sužadinimas elektroniniu spinduliu (1); Monitoriaus ekraną sudaro daug trijų mažų raudonos, žalios ir mlylyos taškų, vadinamų pikseliais (2).

Pikselių schemos su nuotrauka paveikslėlissvetainė

Kitas pikselis:Norėdami priskirti monitoriaus vaizdo formos taškų spalvą ir ryškumą, turite nustatyti kiekvieno komponento intensyvumo vertesRgbelementas(pikseliu). Šiame proceseintensyvumo vertės naudojamos trijų elektroninių prožektorių galiai valdyti, įdomus atitinkamo tipo fosforo emisijai. Tuo pačiu metunustatomas intensyvumo gradientų skaičiusspalvos raiška , arba, kitaipspalvų gylis, apibūdinantis maksimalų spalvų kiekį. Antpav. 3.7 sukūrė formavimo schemą24 bitų spalva, leidžianti atkurti256x256x256 = 16.7 milijonų spalvų.

Naujausios profesionalių grafikos redaktorių versijos(pvz., CorelDRAW 9, Corel Photo-Paint 9, Photoshop 5.5) kartu su standartiniu8 bitų spalvų gylis palaikykite16 bitų spalvų gylis, kuri leidžia jums dauginti65 536 atspalviai pilka.

Pav. 3.7.Kiekviena iš trijų RGB trijų spalvų komponentų gali būti viena iš 256 atskirų verčių - nuo maksimalaus intensyvumo (255) iki nulio intensyvumo, atitinkančio juodą spalvą.

Vaizdas yra geresnis toje pačioje temoje:

Antpav. 3.8 yra duotasgamybos iliustracija, naudojant šešių (iš 16,7 milijono) spalvų papildomą sintezę. Kaip minėta anksčiau, tuo atveju, kai visi trys spalvų komponentai turi didžiausią intensyvumą, gaunama spalva yra balta. Jei visi komponentai turi nulinį intensyvumą, tada gaunama spalva yra gryna juoda.

Pav. 3.8. Iliustracija 6 iš 16,7 milijonų galimų spalvų susidarymo, keičiant kiekvieno RGB spalvoto modelio kiekvieno i š trijų komponentų R, G ir B intensyvumą.

Kitos nuotraukos yra ryškesnės toje pačioje temoje:


RGB modelio apribojimai

Nepaisant to, kad spalvų modelisRgb yra gana paprasta ir akivaizdu, su jo praktiniu taikymudvi rimtos problemos:

1) priklausomybė nuo aparatūros;

2) spalvų aprėpties apribojimas.

Pirmoji problema susijusi su spalva, gaunama maišant spalvines sudedamąsias dalisRgb elementaspriklauso nuo fosforo tipo. Ir kaip Techno gija gamybos modernias kineskopai yra naudojami įvairių tipų fosforo, to paties intensyvumo elektronų spindulioįvairių fosforo atveju montavimas sukelti įvairių spalvų sintezę. Pavyzdžiui, jei tam tikri trysRgbvertes sakykR = 98, G = 127 irB = 201, negalima vienareikšmiškai pasakyti, koks bus maišymo rezultatas. Šios reikšmės tiesiog nustato tris vieno vaizdo elemento fosforo sužadinimo intensyvumą. Tokiu atveju kokia spalva priklausys nuo fosforo skleidžiamos šviesos spektrinės sudėties. Todėlsintezės priedų atveju vienareikšmiškai nustatant spalvą, be nustatymo intensyvumo verčių triados reikia žinoti fosforo spektrinę charakteristiką.

Yra ir kitų priežasčių, dėl kurių atsiranda aparatinės rangos priklausomybėRgbnetgi to paties gamintojo pagamintiems monitoriams. Tai ypač susiję su tuo, kad operacijos metulumi-noforation senėjimas irelektroninių projektorių emisijos charakteristikų pasikeitimas. Pašalinti(ar bent jau iki minimumo) priklausomybesRgbmodeliai iš aparatūros reiškia skirtingusprietaisai ir kalibravimo programos.

Spalvų gamą yra spalvų spektras, kurį žmogus gali atskirti arba atkurti, nepriklausomai nuo spalvų gavimo mechanizmo(spinduliuotė arba atspindys).

Ribotas spalvų aprėptį paaiškina tai, kad naudojant priedų sintezę iš esmės neįmanoma gauti visų matomų spektro spalvų(tai teoriškai įrodyta!). Visų pirma, kai kurios spalvos, tokios kaipgrynas mėlynas arbagrynas geltonasis,negali būti tiksliai atkurtas ekrane. Tačiau nepaisant to, kad žmogaus akis gali atskirti spalvas daugiau nei monitorius,Rgb-mi-deli yra pakankamas, kad sukurtų spalvas ir atspalvius, reikalingus atgaminti fotorealistinius vaizdus jūsų kompiuterio ekrane.

RGB spalvų modelis (iš anglų raudonos, žalios, mėlynos - raudonos, žalios, mėlynos spalvos) - papildomas spalvų modelis, apibūdinantis spalvų sintezės metodą spalvų createkcijai. Rusijos tradicijoje kartais vadinama GLC.

Isstorija
1861 m. Anglų fizikas James Clarke Maxwell pasiūlė naudoti spalvoto vaizdo gavimo būdą, kuris vadinamas papildomu spalvų sujungimu. Priedo (sumavimo) spalvų perteikimo sistema reiškia, kad šio modelio spalvos pridedamos priod juodos (juodos) spalvos. Pridėtinės spalvų pamainos gali būti traktuojamos kaip - procesas, derinant skirtingų spalvų šviesos srautus, kol jie pasiekia akis.
Priedas spalva modelis (iš anglų kalbos pridėti -. Veidrodėliai) yra vadinamas spalvų modelius, kuriuose šviesos našumas nuo spektrinio pasiskirstymo vizualiai suvokiamas kashi nyi likepodies like you and you Maišymo schemos gali būti skirtingos, viena iš jų yra pateikta
Priedo spalvų modelis daro prielaidą, kad kiekvienas šviesos šaltinis turi savo pastovų spektrinį pasiskirstymą ir jo intensyvumas yra reguliuojamas.
Yra dviejų priedų spalvų modelio variantai: priklausantys nuo aparatūros ir suvokimo. Iš aparatinės priklausomybės modelio spalvų erdvė priklauso nuo vaizdo išvesties įrenginio (monitoriaus, projektoriaus) charakteristikų. Dél to tas pats vaizdas, pateiktas šio modelio pagrindu, bus vizualiai suvokiamas šiek tiek kitaip, kai jis bus žaidžiamas skirtinguose įrenginiuose.
Perceptualinis modelis sukonstruotas atsižvelgiant į stebėtojo vizijos ypatybes, o ne į technines prietaiso savybes.
1931 m.Tarptautinė apšvietimo komisija (CIE) standartizavo spalvų sistemą ir baigė darbą, kuris leido sukurti žmogaus regėjimo matematinį modelį. CIE 1931 XYZ spalvų erdvė buvo priimta, kuri yra pagrindinis modelis iki šios dienos.

Spalvų formavimo mechanizmas
Kai žmonės suvokia spalvą, jie tiesiogiai suvokia akis. Likusios spalvos atspindi trijų pagrindinių spalvų maišymą skirtingais santykiais. Pateiktas spalvų modelis. R + G = Y (geltona - geltona); G + B = C (Cyan-blue); B + R = M (magenta - rausvai raudona). Visų trijų pagrindinių spalvų suma lygiose dalyse suteikia baltą spalvą R + G + B = W (balta - balta). Pavyzdžiui, dėl monitoriaus ekrano elektroninio vamzdžio, ir panašiai TV vaizdą yra apskaičiuota naudojant elektronų pluošto eksponavimui fosforo. Su šiuo poveikiu fosforas pradeda šviesti. Priklausomai nuos fosforo sudėties, ši šviesa turi vieną ar kitą spalvą.
Tarpiniai atspalviai gaunami dėl to, kad daugiaspalviai grūdai yra arti vienas kito. Tokiu atveju jų vaizdai akyje sujungiami, o spalvos sudaro tam tikrą sumaišytą atspalvį. Tačiau, jei tos pačios spalvos sėklos neišskiriamos kaip kitos, tada mišrios spalvos nebus pilkos spalvos, bet bus spalvos. Šis spalvų formavimo būdas panašu į baltos spalvos ekrano apšvietimą visoje tamsoje su daugiaspalviais žibintais. Jei kodavimo spalvotą vaizdą iš vieno taško tris bitus, kurių kiekvienas bus rodo busi 1 . Tačiau praktikoje, saugoti informaciją apie kiekvieno RGB spalvoto vaizdo modelio taško spalvos paprastai turi 3 baitų (t 24 bitų) 1 baitas (t 8 bitai), kiekvienos spalvos komponento vertę. Taigi, kiekvienas RGB komponentas gali reikšmę nuo 0 iki 255 (tik nuo 2 iki 8 laipsnių = 256 reikšmės). Todėl galite maišyti spalvas skirtingomis proporcijomis, pakeisdami kiekvieno komponento ryškumą. Taigi, galite gauti 256 x 256 x 256 = 16,777,216 spalvų. RGB koordinatės, kurios skiriasi nuo 0 iki 255, sudaro spalvų kubą. . Bet kokia spalva yra šio kubo viduje ir yra aprašyta jo koordinačių rinkiniu, nurodant, kuriose dalyse yra sumaišytos raudonos, žalios ir mėlynos sudedamosios dalys. Galimybė rodyti mažiausiai 16,7 milijonų spalvų yra pilna spalvotų vaizdų tipų, kurie kartais vadinami tikrąja spalva (tikrosios ar tikrosios spalvos). nes žmogaus akys vis dar negali matyti dides nės įvairovės. Maksimalus visų trijų pagrindinių komponentų ryškumas atitinka baltą spalvą, o minimalus - juodai spalvai. Todėl balta spalva turi dešimtainį vaizdą kodą (255,255,255) ir šešioliktainį vaizdą - kodą FFFFFF Atitinkamai juodos spalvos kodai (0,0,0) arba 000000. Visi pilkos spalvos atspalviai suformuojami sumaišant tris to paties ryškumo komponentus. Pavyzdžiui, (200,200,200) arba C8C8C8 reikšmių atveju gaunama šviesiai pilka spalva ir esant reikšmėms (100,100 100) arba 646464 - tamsiai pilka spalva. Kuo tamsesnis pilkos spalvos atspalvis, tuo mažesnis skaičius, kurį reikia įvesti kiekviename teksto lauke. Juodoji spalva susidaro, kai visų trijų komponentų intensyvumas yra lygus nuliui, o baltas - kai jų intensyvumas yra didžiausias.

Apribojimai
RGB spalvų modelis turi tris pagrindinius trūkumus: pirma, spalvų aprėptis trūksta. Nepriklausomai nuo RGB spalvinio modelio spalvų erdvės dydžio, daugelio akių matomų spalvų (pvz., Spektro gryno mėlynos ir oranžinės spalvos) atkurti negalima. Be šių spalvų RGB spalvų formulių turėti neigiamų verčių bazinės spalvos intensyvumo ir nesuvokia, pridant ir atimant bazinių spalvų su techninio realizavimo priedų modelis yra labai sunai. Šis trūkumas pašalinamas suvokiamasis priedų modelis.
Antrasis rgb spalvinio modelio trūkumas yra Todėl, griežtai sakant, nėra vienos RGB spalvų erdvės, atkuriamųjų spalvų sritys kiekvienam išvesties įrenginiui skiriasi. Be to, net skaitmeninti šias erdves galima tik naudojant kitų spalvų modelius. Trečiasis trūkumas yra spalvų kanalų koreliacija (padidinant vieno kanalo ryškumą, kiti j mažina).

Privalumai
A om g g d d ve ik ik ik is model R model model model model model model model ra ra ra lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab lab ra ra ra ra ra ra plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat plat savo plataus platinimo.
Pagrindiniai RGB spalvinio modelio privalumai yra jo paprastumas, aiškumas ir kad bet koks jo spalvų erdvės taškas atitinka vizualiai suvokiamą spalvą.
Dėl šio modelio paprastumo, jis yra lengvai įgyvendinamas aparatūros. Konkrečiai, monitoriuose valdomi šviesos šaltiniai su skirtingu spektru paskirstymu yra trijų tipų fosforo mikroskopinės dalelės. Jie yra aiškiai matomi per dinamįjį stiklą, tačiau peržiūrint monitorių plika akimi dıl vizualiojo uždarymo reiškinio matomas nuolatinis vaizdas.
Spinduliuotės šviesos intensyvumas monitoriuose, kurių pagrindas yra elektronų spindulių vamzdeliai, reguliuojamas trimis elektroniniais šautuvus, kurie sužadina fosforo emisiją. Daugelio vaizdo apdorojimo procedures (filtrai) prieinamumas programos rastrinių grafika, mažas (palyginti su CMYK) apimtis užima izvaizdį kompiuterio atminties and vietos diske.

Paraiška
RGB spalvų modelis plačiai naudojamas kompiuterinėje grafikoje, nes pagrindinis informacijos išvesties įrenginys (monitorius) veikia tiksliai šioje sistemoje. Vaizdas ant monitoriaus yra suformuotas iš atskirų žėrinčių taškų raudonųjų, žalių ir mėlynių spalvų. Peržiūrint darbo monitoriaus ekraną per didinamąjį stiklą, galima pamatyti atskirus spalvų taškus - ir dar lengviau jį pamatyti televizoriaus ekrane, nes jo taškai yra daug didesni.
Plačiai naudojamas elektroninių (daugialypės terpės) ir spausdinimo leidinių kūrimui.
Iliustracijos, pagamintos naudojant rastrinę grafiką, retai sukurtos rankini būdu naudojant kompiuterines programas. Dažniausiai šiam tikslui naudokite nuskaitytas iliustracijas, parengtas menininko popieriuje, arba nuotraukas.
Neseniai skaitmeniniai fotoaparatai ir vaizdo kameros buvo plačiai naudojamos rastriniams vaizdams įvesti į kompiuterį. Atitinkamai, dauguma grafikos redaktorių, skirtų dirbti su bitmap iliustracijomis, nėra daug démesio skiriant vaizdo kūrimui ir jų apdorojimui. Internet rastriniai tai atvejais, kai reikia perkelti visą spalvoto vaizdo atspalvio spalvą.

Naudoti šaltiniai
1. Domacev MV Spalva, spalvų valdymas, spalvų skaičiavimai ir matavimai. Sankt Peterburgas: Peteris 2009
2. Petrov MN Kompiuterinė grafika. Vadovėlė aukštosioms mokykloms. Sankt Peterburgas: Peteris 2002
3. ru.wikipedia.org/wiki/color model.
4. darkroomphoto.ru
5. bourabai.kz/graphics/0104.htm
6. litpedia.ru
7. "youtube.com/watch?v=sA9s8HL-7ZM"

CIE LAB - sujungia RGP ir CMYK.

RGP (perduodama šviesa) - mėlyna, raudona, žalia.

CMYK (atspindėta šviesa) - purpurinė, geltona, mėlyna, juoda.

CMYK spalvų aprėptis yra platesnė nei RGP. Norėdami gauti tiksliausią vaizdą, turite apeiti RGP CMYK spalvų sistemoje. Norėdami tai padaryti, RGP praeina per CIE LAB spalvų erdvę, redaguojama ir išeina CMYK.

CIE LAB spalvų aprėptis yra platesnė nei abu (RGP ir CMYK).

GCR - pilkos spalvos atimtis; UCR (pašalinus spalvą) - atimtis iš juodos spalvos.

HiFi = RGP + CMYK = violetinė, geltona, mėlyna, juoda, mėlyna, žalia.

Spalvų teorijoje yra keletas spalvų sistemų, pagrindiniai yra RGB ir CMYK.

RGB SISTEMA

RGB sistemoje visi spektriniai įvertinimai gaunami iš trijų pagrindinių spalvų kombinacijų: raudonos, mėlynos ir žalios (raudonos, žalios ir mėlynos), iš anksto nustatytos skirtingais ryk rykyktojto rykos rykostika Si sistema yra papildoma, tai yra, spalvų papildymo taisyklės yra įvykdytos. Trijų pagrindinių spalvų suma, esanti didžiausiajai sočiai, bus baltos spalvos ir nulis - juoda. Raudonos ir žalios spalvos yra geltonos, žalios ir mėlynos spalvos yra mėlynos spalvos.

Ši sistema taikoma visiems vaizdams, matomiems perduodamoje arba tiesioginėje šviesoje. Tai tinkama žmogaus akies spalvų suvokimui, kurių receptoriai taip pat "pritaikomi" raudonai, mėlynai ir žaliai. Todėl vaizdo formavimas monitorių, skenerių ir kitų optinių prietaisų ekranuose atitinka RGB sistemą. Kompiuterio RGB sistemoje kiekviena pirminė spalva gali turėti 256 ryškumo laipsnius. (Tai yra dėl kompiuterio informacijos apdorojimo ypatumų, 256 gradacijos atitinka 8 bitų režimą.)

CMYK SISTEMA

Poligrafijos pramonėje reikia spiręsti popieriaus ant popieriaus, ty matomą atspindintoje šviesoje. Čia spalvos sąveikauja jau pagal kitus atstatymus.

CMYK sistemoje mėlyna, rausvai raudona ir geltona atrenkamos kaip sudėtinės arba triados spalvos. Jie pakeliami ant popieriaus, sukuria (iš esmės) bet kokį norimą atspalvį. Ši sistema yra subtractive arba absorbuojanti. Tačiau praktikoje, taikant tris sudėtines spalvas, pasirodo, kad juoda, bet tamsiai ruda atspalvis.Todol trijoms spalvoms buvo pridėta ketvirta, juoda (juoda), dar vadinama pagrindine spalva, o vys sistema buvo vadinama CMYK - Cyan, Magenta, Yellow ir Key spalva. Balta šiuo atveju yra popieriaus arba medžiagos, ant kurios dažai naudojami, spalva. CMYK sistemos spalvų sodrumas matuojamas procentais, taigi kiekviena spalva turi 100 ryškumo laipsnių. Kompoziciniai dažai, naudojami skirtingose ​​šalyse, skiriasi atspalviais. Europoje sistema yra Euro-standartas, o JAV - SWOP.

Spalvos, arba RGB - CMYK CONVERGATION

Spalvų atskyrimas - spalvoto vaizdo suskaidymas i RGB režimo į keturias sudėtines CMYK spalvas, kurios tada spausdinimui prijungiamos, sudarant daugiaspalvį vaizdą.

Daugybė atspalvių, sukurtų RGB spalvų sistema, spausdinimo metu negali būti perduodami. Todėl dažnai gražios nuotraukos spalvos monitoriuje po spausdinimo išnyksta. Perėjimas iš russia Spalvų atskyrimas yra labai sudtingtingas procesas, todėl galutinio vaizdo kokybė labai priklauso nuo operatoriaus patirties, teisingo visos sistemos kalibravimo ir spausdintuvo įgūdžių.

SIMPLE COLORS

Kaip jau minėta, spausdinant triadinėmis spalvomis atsinaujina ne visi atspalviai. Todėl, norint tiksliau perduoti tam tikrą atspalvį, naudojamos vadinamosios "paprastos" ("Spot") spalvos, gautos iš pradžių maišydami spalvas maišytuve. Yra keletas paprastų spalvų sistemų, dažniausiai naudojama PANTONE sistema, kurioje kiekvienas dažai turi savo skaitmeninį kodą. Gaminami paprastų spalvų katalogai, kurie padeda vartotojui pasirinkti tinkamą atspalvį, o tada, naudodami kodą, užsisakykite reikiamus dažus.

Taigi ypač spausdinama aukso arba sidabro spalva. Kai spalvų atskyrimas, kartu su keturiomis pagrindinėmis spalvomis išleidžiami paprastų spalvų filmai. Spot spalvos taipi gali būti skiriamos spalvos, tačiau šiuo atveju jie praranda savo originalią išvaizdą. Kiekvienos taškinės spalvos pantone kataloguose yra keturių spalvų atstovavimas, kuris leidžia jums nustatyti, kaip atsiskleisti ši spalva.

Ištirti V. Skorobogatko straipsnį "Žurnalai: Pasaulis ypatingų interesų". (Žurnalistas, 2005. Nr. 11).

Informacijos atkūrimas, spalvų suvokimas

Eksperimentas nenustatė užduoties nustatyti menininkų ir jų paveikslų viešąją reikšmę, ypač todėl, kad pateiktos reprodukcijos turėjo skirtingą spektaklio kokybę ir skirtingus dydžius. Jis buvo suinteresuotas įvertinti principą: jei menininkas - tai informacijos šaltinis, ir žiūrovas (gavėjas) - imtuvas, vaizdas - tai informacijos perdavimo, kuris realizuoja su tapybos kalba pagalos. Tiek menininkas, tiek gavėjas yra asmenys, o priklausomai nuo asmeninių savybių, gali būti perduodama ir gaunama skirtinga informacija.

Paaiškėjo, kad vienas iš amžiaus rodiklių yra spalvos: dažniau jaunesni mėgsta lengvesni tonai, ryškūs ir prieštaringi deriniai.

Biologainori natūralių spalvų ir formų, reaguoja jautriai, kai "gamtoje tai neįvyksta" ir nepripažįstai tiesioginių vaizdinių priemonių skolinimosi iš gamtos ir technologijų; Be to, jie susidūrė su keliais sunkiais susitarimais.

Fizikai ir matematikai sudėtingos sudėtingos kompozicijos; tuo pat metu kaip ir asmenys, jie parodė didžiausią nuomonių nesuderinamumą.

Metodai linkę rie griežtas geometrines formas, tokias kaip švarios spalvos, sunkiai suprantamos pusiau ir sudėtingose ​​spalvųs schemose, dažnai balsuojamos už nuotraukas su inžineriniu garsu.

Humanitariniai mokslai jie paprastai ieško bent jau objektyvumo iliuzijos, o sunkiausia yra asociacijos. Asmenys, susiję su nuolankumu, išsilavinimu ir darbo patirtimi vienu metu kelias iš šių kategorijų, nustatė, kad deramas būdas; tuo pačiu metu jie turėjo tą patį asmenišką asmenybę kaip fizikai ir matematikai.

MoterysMokslininkai, kurie atlieka prastą darbą, kartu su gamtininkais patyrė didelių sunkumų ir neryžtingumo vertinant.

Kūrybinės asmenybės yra aiškiai pritrauktos prie nuotraukų, kurios verčia jus galvoti ir sukelti netikėtas asociacijas. Ar tai nereiškia, kad tarp humanitarinių mokslų yra mažiau tokių žmonių?

Kūrybiniai darbuotojai, apskritai moterys ir jaunieji mokslininkai labiau emociškai suvokti tapybą.Tarp t k, kurie po susitarimo išreiškė norą turtiti tam tikrų kopijų

Taigi, asmenybė, nepaisant jos unikalumo, tam tikru būdu atskleidžia panašumus su kitomis mentraukia juos į aivairias socialines ir demografines grupes. Visi asmenybės ypatybės glaudžiai susijusios: intelekto struktūra, psichika, charakteris, kultūrinis ir edukacinis lygis, skonis.

Yra žmonių, kurie atstovauja uždarai (introvertinei) informacinei sistemai: vidiniai informacijos srautai vyrauja virš išorinių ir užfiksuoja tiesioginę ilgalaikę ar asocijuotąją atmintj Tarp jų yra ir daug specialistų. Tezauras yra stabili, tai yra beveik nejudama informacinėje erdvėje ir todėl yra linkusi degeneraciją.

Yra idealūs specialistai - socialinės ambicijos (tai yra, ne introvertės, o ne ekstrovertai): išoriniai ir vidiniai informacijos srautai yra vienodi, o paprastai paprastai dominuoja asociacinio tipo atmintis. Jų interesų tezauras nuolat kinta informacinėje erdvėje. Meno srityje jie siekia išspręsti gyvenimo problemas ir pritaria savo eksperimentiniam vaidmeniui.

Yra kultūriniai mėgėjai - ekstrovertai - atviros informacinės sistemos, tačiau informacijos srautai paprastai nėra giliau nei tiesioginė ilgalaikė atmintis. Mane jie mėgsta madingą diskusiją.

Galiausiai, yra ir gyventojų: jose nėra sukurta, informacinė sistema, o išoriniai ir vidiniai, srautai yra Taip yra todėl, kad procesai neviršija giliau nei išorinė, operatyvi atmintinė, o žmogus "valgo" - jis yra "pilnas". Būdingas pavyzdys yra pagarsėjęs senosios moters vaizdas, kurį galima rasti bet kuriame mieste ir bet kurioje gatvėje ir puikiai žino, kas gyvena kur ir kas daroma kiekvienoje šeimoje. Seni senoji moteris apdoroja informaciją, lygiavertę tai, kl atlieka monės vyriausiasis inžinierius. Ir yra visi pagrindiniai informacijos procesai

Jei pažvelgsite į kino teatruose esančius žmones, pasirinkite keletą jų tipų - sentimentalių, pramogų, apgailėtojų ir eklektiškų.

Sentimentalumas dažniau pasireiškia jaunimui ir moterims, turinčioms pradinį ir vidurinį išsilavinimą. Pramogos - dažniau vyrų darbuotojai.

Pathetics - pagyvenę žmonės su viduriniu išsilavinimu, pensininkai, namų šeimininkės, kaimo gyventojai; jų aistra - filmai apie neįprastus žmones ir egzotika.

Eklektika daugiausia yra vyresnio amžiaus valstiečiai ir darbuotojai, pensininkai, turintys mažą išsilavinimą; jie mėgsta beveik visus filmus.

Svarbu atkreipti tokią išvadą: jei specialistas dažnai gresia informacijos pertekliaus ir intuityviai stengiasi apsisaugoti nuo nereikalingos informacijos, kad vidutinis žmogus dažnai paties alkį informaciją asparasch ya pry hışıı ı ı hıs ı hı nııııirı ı hı hıkıąı ı ı ı m Tai ypač įmanoma lentos žaidimų žaidėjams.

Deja, mes vis dar labai blogai žiūrime žmones, su kuriais mes gyvename ir dirba.

Keista, mes mažai žinome apie save. O kas nenuostabu: mes neturime per daug noro daugiau sužinoti apie save. Šis kartais akivaizdus žmonių nežinojimas tampa mūsų pažangos stabdymu.

Mes neturėtume išplėsti socialinės lygybės principo lygybės, psichologinės, intelektualinės.

Žmonės taip pat nesidalija į blogą ir gerą. Dauguma jų yra paprastos, bet labai skirtingos. Ir tai turi sugebėti matyti skirtingai, gebėti gerbti ir sugebėti jį administraciniu būdu naudoti. Ar žinai, kad nėra neįgalių žmonių, bet yra tų, kurie neveikia pagal savo sugebėjimus? Išskyrus retus atvejus, talentas neatskleidžia savęs - jį reikia atpažinti, kasti ir plėtoti ...

"Man-vyras" M., 1970

Gyvenimo ir žmogaus veiklos spalva yra labai svarbi. Jis yra visur ir veikia viską aplinkui. Pavyzdžiui, kambario sienų dažymas daro įtaką joje esančių žmonių nuotaikai, o raudona šviesa sukelia nerimą ir pavojų. Labai svarbu suprasti spalvų prigimtį ir tai, kaip ji naudojama. Spalva yra svarbi objekto savybė ir dažnai atrodo kaip neatimama jos nuosavybė kaip forma. Apibūdindamas stabdymo ženklą, greičiausiai pasakysite, kad tai raudonas aštuonkampis su baltu užrašu. Jis visada raudonas, nes jis dažomas raudonais dažais. Tiesą sakant, tai nėra taip.Žvilgsnis į tai, kaip šis ženklais atrodo naktį, atsižvelgiant ir žalią šviesoforą, ir pamatysite, kad raudona tapo beveik juoda, o balta tapo žalia. Metai metamorfozė įvyksta, nes nematote paviršiaus spalvos, bet atspindės šviesos spalva. Baltos dienos šviesos yra visos vaivorykštės spalvos, o pigmentas, su kuriuo ženklas yra spalvotas, sugeria visas spektro spalvas, išskyrus raudoną. Atspindėta raudona šviesa patenka akis, o smegenys nusprendžia, kad pats ženklas yra raudonas. Žalia šviesa neturi raudonos sudedamos dalies, todėl ženklo raudonas laukas neatspindi nieko ir atrodo juodai. Bet baltos raidės gali atspindėti bet kokią spalvą, nes tuo metu šviesoje yra tik žalia, jie tampa žalia. Paveikslėlyje parodytos baltos šviesos atspindžio nuo sustabdymo ženklo schemos. Balta raidė ir sustojimo ženklo riba atspindi visą baltos šviesos spinduliuotę, kuri yra baltos spalvos. Raudonas fono ženklas atspindi tik raudonus spindulius ir atrodo raudonas. Esant kasdienio gyvenimo sąlygoms, mes be jokios žalos patenkinti supaprastintomis idėjomis apie spalvų prigimtį, nesvarbu, ar ši spalva yra atspindėta šviesa. Daug démesio nekreipiama į tai, kad keičiantis apšvietimas keičia objektų spalvą. Tai daugiausia dél to, kad mes beveik visada susiduriame su balta arba šviesiai spalvota šviesa. Namų ūkio suvokimas apie spalvą apsiriboja "dažų spalvos" arba "pigmento spalvos" sąvoka Tik dėl santykinio aplinkos apšvietimo spalvos stabilumo mes sugebame sıkmingai pasirinkti ir suderinti spalvas būsto taisymui, juvelyrinių ar drabuži sigijimui. Ypač jei visą mūsų gyvenimo patirtį spalvų srityje remiasi spalvotų pigmentų sąveikos stebėjimais virimo, gėrimų maišymo ir drabuži skalbimo metu. Kompiuterine grafika, kurioje monitorius ir vaizdai ant jo ekrano yra šviesos šaltiniai, ankstesnė patirtis ir kasdieninės spalvų sąvokos yra visiškai netinkamos. Kompiuteris atpažįsta tik tikrąją spalvų doktriną, todėl kompiuterio menininkui visų pirma reikia suprasti, kad tik šviesos spalva, kurią atspindi pigmentas, yra spalva, kurią mato akys. Labiausiai tikėtina, kad prireiks šiek tiek laiko priprasti prie naujos koncepcijos. Bet jei suprasite, kokia spalva yra, daug lengviau suprasti klausimo gudrybes. Pigmento spalvų modeliai Dvigubos ir prieštaringos idėjos apie spalvą visada sukėlė daug ginčų. Daugybė bandymų sukurti vieningą visuotinę teoriją dažnai lėmė tik dažniausiai galiojanči daugiau ar mažiau praktiškų spalvinių modelių atsiradimą. Vienas iš šių modelių, žinomų jums nuo vaikystės, grindžiamas pigmentų, esančių dažuose, dažuose ir spalvotuose pieštukuose, spalvomis. Jūs turbūt prisimenate, kad yra try pagrindinės spalvos: raudona, geltona ir mėlyna, kurios laikomos švarios, nes jose nėra kitų spalvų. Visos kitos arba antrinės spalvos gali būti gaunamos maišant tik šiuos tris pigmentus. Iš tiesų, jei trims sutampantiems rutuliams ant balto paviršiaus padengtas tamponu, dažytas pirminėmis spalvomis, tada ji sutapimo srityse susidaro trys papildomos spalvos: oranžinė, žalia ir viralinthinthinousinthinousinas otrappimo spirvos: oranžinas, žalia ir teltiuno, salia ir let ontino usa ote, o ža vio ira ū p vio ė ė ė ė ė ip ip ip ip try try try tryRYB spalvos ratas ir pigmentacijos pigmentacijos rezultatas RYB modelyje.Nesunku ivasivaizduoti, kad tarp pagrindinių papildomų spalvų gali būti begalinis trumpalaikių atspalvių skaičius. Tačiau, jei vietoj tampono naudojate oro pistoletą, kuriame yra spalvinga vieta su neryškiais kraštais, tuomet jūs galite lengvai pamatyti, ar yra lygių spalvų perėjimų. Pašalinus iš jo susidariusios kompozicijos centrines ir periferines zonas, gausite tradicinus spalvinos, kuris yra dažytas visomis vaivorykštės spalvomis, parodytas kairiojoje nuotraukos dalyje. Pirmosiomis trijų pagrindinių spalvų pavadinimų raidėmis šis spalvotasis modelis dažnai vadinamas KZHS modeliu (raudona geltona melyna) arba RYB angliška transkripcija. Spalvų modelis RYB ir pigmentinių spalvų maišymas Spalvų ratas yra tradicinis LHS arba RYB modelio įvaizdis. Pagrindinės spalvos yra aspausto lygiakraščio trikampio viršūnėse ir papildom spalvų apversto trikampio viršūnėse. Spalvų eilės atitinka jų vietą vaivorykštėje. Dél greito ir nuspėjamo spalvų sumaišymo menininkai dažnai nustato spalvas paletėse pagal šį principą. RYB modelis yra plačiai paplitęs ir gana praktiškas, nors ir ne visiškai teisingas, nes praktiškai ne visas spalvas galima gauti sumaišius tris pagrindinius. Be to, spalvų ratas nėra juodas.Bandant jasauti, sumaišius visas kitas spalvas, atsiranda nešvarios, o ne juodos spalvos ruda (žiūrėkite 2.2 paveiksle esančią dešinę pusę). Galimybė naudoti baigtus juodus dažus leidžia pradedantiesiems menininkams suvokti, kad tai yra viena iš pagrindinių spalvų, o modelis aiškinamas neaiškiai. Baltos spalvos, kaip švarios, dažytos drobės, interpretavimas taip pat nustato tam tikrus apribojimus. Tačiau pagrindinis RYB modelio paradoksas yra tai, kad paletė, kuri organizuota pagal priedų šviesos spektrą, naudojama subtravinių pigmentų sumaišymui. Priedo ir subtravimo modeliai RYB (RLC) spalviniame modelyje yra raprasta, kad baltas laikomas tuščia drobė. Dažų sluoksniai, kurie yra naudojami dažnai, tampa vis labiau neaiškūs, todėl riba sukelia spalvą juodai. Taigi, norint grįžti į pirmąjį sluoksnį su pagrindinėmis spalvomis, turime pašalinti visus vėlesnius arba išskaičiuoti juos iš gaunamos spalvos. Toks modelis vadinamas subtraviu (atimtis / atimtis). Tai galioja pigmentiniams dažams. Dėl spalvotų šviesos šaltinių priedas (iš pridėto prie pridėto) modelis yra priešingos. Jame juoda yra šviesos ar tamsos nebuvimas. Pridėjus spalvotas šviesos dėmeles, vaizdas tampa vis daugiau ir daugiau šviesos, suteikiant ribą gryną baltųjų šviesų. Pirminiai pigmentai Griežtai tariant, raudonos, geltonos ir mėlynos kaip pagrindinės spalvos pasirinkimas nėra neginčytinas. Tai paaiškina RYB modelio netobulumą. Jeal pirminių spalvų grupėje geltona spalva pakeičiama žalia, o antrinės spalvos yra pirminės, tada bus gautas CMY spalvų modelis. Čia pagrindinės spalvos yra mėlynos, geltonos ir raudonos. Raudona yra raudonos ir geltonos mišinys, mėlynas milyinos ir rausvai raudonos mišinys, o spalva, kuri buvo laikoma geltona LHS modelyje, tapo geltona, pridėjus raudonos spalvos. Tai yra gana tikslus, nors ir ne labai dažnas, subtravimo modelis. Viena iš ne taip plačiai paplitusi CMY spalvoto modelio populiarumo priežasčių yra ta, kad jos pagrindinės spalvos gryna forma praktiškai nėra gamtoje. PASTABA. Nors gamta netoleruoja tuštumos, ji bent jau nemėgsta pirminių pigmentų. Viena iš priežasčių, kodėl ilgai buvo naudojamas RYB modelis kaip pagrindinis, buvo sunkumų gauti grynius mėlynos, raudonos ir geltonos spalvos pigmentus. Tikroji geltona spalva buvo ne iki 1800 m., O gryno raudona pasirodė tik 1850 m. Praėjusių atlikėjų buvo priversti naudoti tuomet žinomus subtravimo pigmentus, kurie klaidingai juos suprato kaip pagrindines spalvas. Gyvi šio pavyzdžio pavyzdys - senųjų meistrų paletė, naudojanti RYB modelio spalvų maišymą. Savo paveikslų spalvos atrode lygios ir purvinos dél juodų pigmentų, naudojamų tamsinti ryškius spektrinius tonus, buvimą. Trumpas prisotintų pirminių spalvų trūkumas, o ne sunki moralinė atmosfera "niūrių viduramžių" tapo viena iš priežasčių, kodėl jų niūrus dažymas jų drobė. Tačiau patigūdžių ir patirties iš senųjų meistrų tapybos vertas pagarbos ir mokymosi, o ne placiu neigimas savo idėjas nenuoseklumo į šiuolaikinio lygio mokslo spalvos. Spalvų modelis CMY CMY spalvų modelyje pagrindinės spalvos yra mėlynos, raudonos ir geltonos spalvos, o papildomos spalvos yra raudonos, žalios ir mėlynos spalvos. Šis derinimas gerokai geriau atitinka subtravinimo modelio charakteristiką, kai pirminių spalvų suma sudaro beveik juodą spalvą. Suporuoti savo modelį, kurio pagrindinės spalvos yra antrinės spalvos CMY, yra papildomas RGB modelis. Abu šie modeliai parodyta paveiksle.Šviesos (RGB) ir pigmento (CMY) spalvų superpozicijos rezultatai.Keturių spalvų spausdinimas ir CMYK Pagrindinis šio modelio taikymo sritis yra spalvotas spausdinimas, todėl dažnai vadinamas pigmento spalvų modeliu. Praktiškai dažniausiai naudojamas ne originalus CMY modelis, bet jo keturių spalvų modifikacija CMYK, kuri be pagrindinių spalvų triados apima juodą. Praktiškai mišri juodi yra labai intensyvi mėlynos ir violetinės spalvos mišinys, bet visada atrodo juoda. Nepaisant to, kad visas juodas atspausdintas spalvas galima gauti maišant, spaustuvė naudoja atskirus juodus rašalus. Tai padaryta siekiant supaprastinti teksto ir juodos ir baltos grafikos, kurios sudaro didžiąją spalvingiausio leidinio dalį, spausdinimą. Todėl šiuolaikinis spausdinimas laikomas keturių spalvų procesu, kuriame juoda yra papildoma spalva - kaip raidė K, pavadinta CMYK. PASTABA.Be spalvų pigmentų maišymo CMY modelis sintezei, steigiamojo spalvia santykis dažnai išreiškiama kaip procentinė dalis (pvz, 50% geltonos, 45% žalsvai mėlyna, 5% rausvai raudona spalva suteiaiajai mėlyna, 5% rausvai raudona spalva suteiaiajai mėlyna, 5% rausvai raudona spalva suteiaiiajai mėlyna, 5% Ši spalvų aprašo forma yra gana artima tam, kas naudojama kompiuterinėje grafikoje. Spalva kaip atspindėta šviesa Kaip jau buvo nustatyta, pigmento spalva yra dėl objekto atspindės šviesos spalvos. Spalva šviesa atspindi šviesą nuo objektų? tai yra būtent tai, ko sudaro mūsų matomas pasaulis. Objektas yra raudonas, nes jis sugeria žalias ir mėlynas spektro dalis ir atspindi likusią raudoną šviesą. 2.4 pav. Šis procesas yra iliustruotas dviejų simbolių apšvietimo variantų pavyzdžiu. Pirmasis ženklas apšviestas balta šviesa, kurios raudonas paviršius atspindi tik raudoną komponentą, o baltas užrašas - visi trys, tai yra raudona, žalia ir mėlyna. Antras ženklas šviečia mėlynai žalia šviesa. Kadangi incidento šviesoje nėra raudonų spindulių, raudonas laukas lieka juodas, absorbuojantis žali ir mėlyną šviesą. Baltas užrašas atspindi visą šviesos spindulių spektrą ir atrodo mėlynai žalia.Balto ir spalvoto apšvietimo šviesos atspindžio schemos iš raudonai balto stabdymo ženklo.Kiekvienas pigmentas sugeria tam tikrą spektro dalį ir atspindi šviesą, atitinkančią jo spalvą. Mišrūs pigmentai atimami įvairių spalvų spektrą, sudarant naują mišrią spalvą. Mėlyna (neatspindi raudonos arba geltonos spalvos), sumaišyta su geltonu (neatspindi raudonos arba mėlynos spalvos), sudaro žalią spalvą, visiškai sugeria raudonus spindulius. RGB modelis Skirtingų spalvų šviesos spindulių lūžio rodiklių skirtumas leidžia jiems atskirti, kai jie praeina pro prizmę. Gauta vaivorykštė yra matomas baltos šviesos spektras, tai yra žmogaus akies suvokimo spalvų diapazonas. Spektaklyje spalvos seka žinomu tvarka: raudona, oranžinė, geltona, žalia, mėlyna, mėlyna ir violetinė. (Dėl savo atmintimi vaikams naudoti priedainis "Kiekvienas medžiotojas nori žinoti, kur sėdi fazanas", kurioje pirmą kartą kiekvieno žodžio raidė atitinka pirmąjį raide A spalvos pavadinimą. Per pirmuosius laiškus iš pirminių spalvų, spalvų modelio rusų Pasaulyje vadinama KZHS arba RGB pavadinimų -Anglų kalba Pastaba galaxies pasikeit imą su apšvietimo spalvos pasikeitimu. Šviesos ir pigmento pusės yra viena kitą papildančios priešingybės. Tiesą sakant, vieno modelio pagrindinės spalvos yra neprivalomos kitam; RGB spinduliuoja šviesą, o CMY tai atspindi. Pigmentas yra nematomas be šviesos, o šviesos spalva tampa matoma tik tada, kai ji atsispindi nuo pigmento paviršiaus. Visų šviesos spalvų suma suteikia baltą spalvą, o pigmentų spalvų suma yra juoda. RGB sumaišia spalvas papildydami, o CMY - atimant

Spalvų ratas rodo santykį tarp trijų pagrindinių spalvų: raudonos, žalios ir mėlynos, o trys pagrindinės spalvos - mėlynos, violetinės ir geltonos spalvos.

Pavyzdžiui, purpurinė gali būti gaunama iš dviejų gretimų spalvų - raudonos ir mėlynos spalvos. Panasiai geltona, maišant su mėlyna, suteikia žalią.

Spalvos, esančios priešais viena kitą, vadinamos papildomomis spalvomis. Pavyzdžiui, papildoma žalia spalva yra purpurinė. Jei nufotografavote nuotrauką, kurioje yra žalias spalvos perteklius, šis efektas gali bti slopinamas, priedant atitinkamą papildomą spalvą violetine spalva (raudonos ir mīlynos spalvos mišinys papilomine papildomą papildomą papildomą papildom alis palius Priešingai, galite sumažinti raudoną spalvą, jei sumažinsite mėlyną spalvą (žalią ir mėlyną pagal RGB model).

RGB spalvų modelis

RGB spalvų modelis (raudonas, žalia, mėlyna - raudona, žalia, mėlyna) naudojamas tokiuose šviesos šaltiniuose kaip televizoriai ir kompiuteriniai monitoriai. Norėdami sukurti visas gamtoje atsirandančias spalvas, jie sumaišo tris pagrindines RGB spalvas. 100% visų trijų spalvų mišinys suteikia baltą spalvą, o 0% visų trijų spalvų mišinys suteikia juodą spalvą.

RGB modelis yra labai paplitęs, tačiau jis labai priklauso nuo įrenginio. Pakeitus įrenginį, spalvos pasikeičia. Tai nėra labai tinkama spalvų, kai skaitytuvas, spausdintuvas ir monitorius turėtų veikti viename komplekse. Kadangi jis naudoja tris papildomas pagrindines spalvas, jis netinka dažymui arba spausdinimui naudojamiems dažikliams ir pigmentams

Trys pagrindinės priedų maišymo spalvos

Ogamogaus akis suvokia bangos diapazone 400 - 500 nm, o mėlynos spalvos intervale 500 - .. 600 nm, kaip Jų pavadinimui naudojamas santrumpa RGB.

Visos gamtoje randamos spalvos gali būti sukurtos sumaišant šių trijų bangos ilgių šviesą, keičiant jų intensyvumą. 100% kiekvienos spalvos mišinys suteikia balta šviesa. 0% kiekvienos spalvos mišinys nesuteikia šviesos ar juodos šviesos.

Spalvų atkūrimo menas, pridedant tris pagrindines RGB spalvas, skirtingomis proporcijomis, vadinamas adityvų maišymu. Šis principas naudojamas atkurti spalvą vaizdo įrašuose ir kompiuterių monitoriuose.

Trys pagrindinės subtractive mixing spalvos

Balta šviesa sukurta maišant 100% kiekvienos iš trijų pagrindinių spalvų. Raudonos atimtis sukuria mėlyną (mėlynos ir žalios spalvos mišinį). Atskyrimas žalia sukuria rausvą žvyrą, o mėlynų atimtis sukuria geltoną spalvą. Kai objektas sugeria raudonai ir atspindi mėlyną ir žalią, mes šį objektą suvokia kaip mėlyną.

Spalvos išraiškos, atimant iš baltos šviesos vieną iš komponentų, vadinamas subtractive mixing.

Spalvos arba dažai sukuria spalvą subtraviuoju būdu: kai dažai arba pigmentas sugeria raudonai ir atspindi žalią ir mėlyną šviesą, matome mėlyną. Kai jis sugeria žalią ir atspindi mėlyną ir raudoną, matome violetinę. Kai jis sugeria mėlyną ir atspindi raudoną ir žalią, matome geltoną. Mėlyna, raudona ir geltona yra trys pagrindinės spalvos, naudojamos subtravimui maišyti.

Kuriant atatrankius dažus, dažnai pridedamas juodas, todėl gaunamas keturių spalvų modelis, vadinamas CMYK.

Visi planetos "Earth" televizoriai naudoja tris spalvas, kad gautų spalvotą vaizdą. Dabar, sharp Tiesa, bendrovė ragina tai labai technologija - 4 pagrindinių spalvų technologija (4 pirminis spalvų technologija), kuris yra 4PCT, ir tai ne tik terminijos klausimas, nes iš tiesų ten yra geltona tik kaip papildoma spalvos kraštas (EDGE) foniniu apšvietimu. Pati idėja pridėti spalvą RGB triada geltonos spalvos nėra nauja, nes jau dvejus metus su papildomais geltonos turimų projektoriai bendrovė "Sanyo, pavyzdžiui, modelio SANYO PLC-XP200L vadinamoji gintaro kontrolės matrica Spalva valdymo įtaisas. Tačiau tai yra eksperimentai, kurie nesuteikė naujos paskatos technologijų plėtrai Tačiau išsiaiškinsime, kodėl vis dar naudojamos trys spalvos, o tai suteikia papildomos geltonos spalvos.

Kodėl man reikia ketvirtosios spalvos ir kodėl geltona? Tai labai paprasta. Pagal jų technologinių ypatumų spalvų filter Mes tiesiog manome, kad žalia spalva, kurią matome ekrane, yra gana gera, tačiau jos gylis nėra pakankamas.

Kai europiečiai pirmą kartą parodė, arabai gyvenantys Sachara, juoda ir balta nuotraukas, jie igalial susieti atvaizdus jie matė ant popieriaus lapų su šių giminaičių, kurie stovėjo šalia jų. Norint atpažinti vaizdą, gautą naudojant technologiją, mūsų smegenys turi apimti adaptuotą identifikavimo mechanizmą. Mes, gavę nuo vaikystės informaciją, kad nuotrauka ar televizijos ekranas perduoda tai, ko reikia, mes tikime ir gyvename, kad ekrano informacija būtų reali. Smegenys tiesiog pakeičia mums realų vaizdą realiame.
Jei praleisti paprastą eksperimentą pateikdamas Skaitmeninių nuotraukų rėmelis su savo gėlių šalia gėlių paveikslėlyje, jūs netrukus suprantame, kad vaizdas labai skiriasi nuo originalo, nesvarbu, kaip gerai jūs ne pašalinti savo gėlę ant skaitmeninio fotoaparato ir nesvarbu, kaip gerai jūs ne praleido spalvų korekcija Photoshop.Tai ne tik jūs ir fotoaparatas (nors skaitmeniniai fotoaparatai daro savo indėlį į spalvos), ir kad net pats brangiausias nuotraukų rėmelis, remiantis brangiausias IPS

Artimiausi po CRT rodo žalią spalvą įsivėlė plazmos vaizdo gavimo ry technologiji, tačiau tai dar nyra masinis u ž mažų įstrižaini o, o didelis (daugiau nei 37 coliai), propor ira yra ı ı ı ı ı ı ı ı ide ide, propor propor propor propor propor propor ra ra ra d d d d d d d propor propor propor propor Taigi gamintojai nusprendė pridėti prie esamo žalia geltona, tokiu būdu pridėti gylis, kurio jam trūksta.

Taigi, kodėl visi tokie RGB? Visų pirma, nes šiandien iš dviejų spalvoto vaizdo kūrimo sistemų - priedų ir subtractive spalvto sintezės, gamintojai gana logiškai pasirinko priedą. Koks yra skirtumas tarp šių dviejų požiūrių skirtumas, ir kodėl addivtivny metodas yra naudojamas išskirtinai savarankiškai šviesos vizualizacijos ir atimančia spalvotas popierius tik už ofsetine spauda, ​​tai yra, poligrafijos pramonės? Faktas yra tai, kad priedų metodas yra trys spalvos pridedant metod, o subtravimas yra ištraukimo metodas.

Aš paaiškinsiu paprastu pavyzdžiu. Aš turėjau fotografavimo stiprintuvą namų fotografijos eroje ir spausdinu spalvotas nuotraukas namuose. Procésas néra lengvas, ųųirma dėir cheirųūųųųųmamama ta ta ta ta ta taųųųųmamamamamamamama pat pat pat Ivasivaizduokite, kad ruošiant spausdinimui į specialin foto stiprinimo langą, netinkamas filtras, pavyzdžiui, per tankus, jūsų spalva tampa silpna. Pvz., Jera raudonasis filtras yra per tankus (ar tariamas tamsus), jie rizikuoja gauti šviesiai rausvą, o ne raudoną pomidor. Ir čia šis žaidimas tam tikros spalvos srauto mažinime galėjo trukti visą naktį (buvau tada mėgėjas ir tik studijavo šį procesą). Ir vieną dieną man pasiūlė papildomą galvą mano foto stiprintuvui. Prosas buvo nuostabus nustebinti - trys filtrai, raudoni, mėlyni ir žalieji, pakaitomis stovėjo vietoje šviesos srauto lango ir buvo sprogimo su griežtai apibrėžtu laiku. Kur aš bandžiau išgauti tam tikrą spalvą so keistą rusišką aukso spalvą, tokią kaip purpurinė arba žalsvai mėlyna, dabar aš tiesiog išmataviau tieiamos skirtingos ilgio spalvos.

Taigi televizoriuose, monitoriuose ar projektoriuose tuo pačiu metu rodomi trys raudonos, žalios arba mėlynos spalvos vaizdai, akys ir smegenys supilami vieną nuotrauką. Tai papildomas spalvų pridėjimo metodas - RGB. Bet ant blizgaus žurnalo, kad matote saulės patenka gerai, ar lemputė, o iš jos tik atspindi tai, kas neišnyko po absorbcijos spektro rašalu ant popieriaus paviršiaus, o ant popieriaus yra keturių spalvų. Jei pažvelgti paveikslėlyje, kuris rodo spalvų lauką matomas žmogaus diapazone akies, jūs galite pamatyti, kad ekstremalūs reikšmės netaisyklingos formos yra tik raudona, žalia ir mėlyna, kaip yra vadinamųjų nešvarių spalvų tarp jų sritis, kuri mūsų smegenys apibrėžia save kaip iš trijų hibridas pagrindinis. Šis fiziologija tai ne iš 19-ojo amžiaus pabaigoje buvo gauti pirmieji spalvotų fotografijų, kurios buvo gautos Nuoseklaus fotografavimo pagrindas, trys šviesai jautrių plokštšs, kuriusychas oeuvre

Beje antra, dėl papildomo šviesos šaltinio papildomo pikselio pavidalu. Ir jei LCD dauguma, ar televizorius ar monitorius gali atkurti iki 75% Spalvų erdvė televizijos formatai NTSC, su geltona buvimą, ši aprėptis turėtų teoriškai padidėja 5-10%. Ir tai yra gana daug.

Tačiau prisiminkime projekcijos patirtį. Reikėtų pažymėti, kad projektorius tipo y + RGB procentas yra toks minimalus, kad neviršija vieno šimtoji pardavimus procentų Kodėl? Viena iš šio požiūrio į papildomal spalvą priežasčių yra tai kad beveik visi grafikos procesoriai Tai reiškia, kad kažkas turėtų pradėti išleisti keturių spalvų vizualizavimo priemones, tada visi vaizdo apdorojimo procesoriai

Prisiminkite ir šiandien, visi vizualizacijos priemonės apima maždaug 18-22 signalo apdorojimo tipą, nuo šukų filtras, kuris pašalina reiškinys teleefirnogo signalinius laidus ir baigiant skaitmeninio filtro uodų triukmkmkmkimkimkimkimmichinoąiiomroimąiąmąiąą .ogoąogoogoąąąąą. Ir viskas, ak pabrėžiu, viskas veikia signalą, kuris apdoroja vieną pikselį kaip trijų spalvų tašką, bet ne keturių spalvų. Štai kodėl projektoriuose geltonos spalvos yra tik žalia matricos apravietimo forma Norint eiti R YRGB-matricos plėtros bendrovė turės sukurti visiškai naują komponentus tokį prietaisą, bet tada tv nebus "aukso" ir "Iridium", su Tai reiškia, kad "4PCT" "Sharp TV" pasirodymas susijęs tik su apšvietimo forma su papildoma geltona spalva.

Related news

RGB skaitmeninis ekranas image, picture, imagery


RGB skaitmeninis ekranas 14


RGB skaitmeninis ekranas 19


RGB skaitmeninis ekranas 41


RGB skaitmeninis ekranas 55


RGB skaitmeninis ekranas 56